U neizvjesnom derbiju pobjeda Ribola Kaštela

RIBOLA KAŠTELA – SPLIT 85:83 !

Dalmatinski derbi, derbi susjeda, na kraju je bio sve ono što su okupljeni navijači i ljubitelji košarke mogli prije susreta poželjeti; odlična atmosfera, napetost i neizvjesnost na parketu i semaforu do samog kraja te, naravno, pobjeda Kaštelana.

Opet su domaći igrači ušli pomalo plaho u meč, petnaest poena za inače jednu od najraspucanijih ekipa lige u prvih deset minuta i nije neka brojka (od toga tri trice, dvije Rančića i jedna Došena). S druge strane, aktivnim Splićanima sve polazi od ruke, od obrane do napada. Kaštelani se bude do kraja poluvremena, „krenuo“ ih je šut pa u tom dijelu igre ne kaskaju za raspoloženim protivnicima, no obrana i dalje previše „pušta“, a to od gostiju najbolje koristi Mimica (13 poena na poluvremenu).

Devet razlike s pauze do početka zadnje dionice podebljalo se za još jedan poen, sve je više izgledalo da će gosti rutinski privoditi utakmicu kraju, no po tko zna koji put se pokazala sva prevrtljivost sporta. Ono što su iskusili Šibenčani i Zagrepčani, ovog puta su na svojoj koži osjetili Splićani – Kaštelani u zadnjoj četvrtini čine čuda!

Ovog puta realizacija nije bila ta koja je presudila, ovog puta na krilima publike Kaštelani su napokon proradili u obrani te se tako u kombinaciji sa greškama Splita strahovito brzo vratili u utakmicu, a kada Klarica dva napada u nizu pogađa koš i tri minute prije kraja donosi 80:80, dvorana je proključala. Split je imao zadnji napad, ali Filipović ne uspijeva donijeti eventualne produžetke i tako daje znak za novo veliko slavlje u Sokolani!

Ribola Kaštela – Split 85:83 (15:27, 24:21, 25:26, 21:9)

Kaštela, Sportska dvorana Sokolana, gledatelja: 650
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Andrej Sušanj (Rijeka), Gordan Terlević (Kastav)

Ribola Kaštela:Rašetina, Biočić (10), Došen (16), Rančić (23), Vujičević (10), Mašić (7), Šipić (4), Blažević, Vručinić, Klarica (13), Roso (2), Oršulić.

Split:Filipović (15), Mustapić (13), Mimica (25), Kedžo (12), Markulin (8), Jukić, Madunić, Đugum (2), Matić (4), Tešija (4), Dominović, Jukić.